Dlaczego warto wybrać rękodzieło?

Dlaczego warto wybrać rękodzieło?

Dlaczego warto wybrać rękodzieło?

Rękodzieło to rzeczy naprawdę wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. W Polsce rynek rękodzieła coraz bardziej się rozszerza. Wielu ludzi niestety po dziś dzień nie do końca wie, gdzie szukać. A szkoda, dlatego że kupując rękodzieło, jakim np. są moje koszulki ręcznie malowane - wspieracie nie tylko mnie, ale inne małe firmy. Niestety dzisiejszy świat nie do końca sprzyja sprzedaży rękodzieła i każdy z nas jednak chce kupić szybko i tanio… Choć osobiście uważam, że w przypadku mojego sklepu - nie ma drogo, jak również czas oczekiwania naprawdę jest krótki :) 

Warto jednak aby również pokrótce wyjaśnić, jaka jest ogólna definicja rękodzieła. Z języka angielskiego to handmade, są to wszystkie wyroby, dzieła, które powstały w sposób nieprzemysłowy. Czyli mówiąc wprost - najczęściej bez użycia maszyn, przy pomocy ludzkich rąk. Rękodzieło jednak można podzielić na kilka grup. Grupy te są zależne od rodzaju wykorzystywanych materiałów oraz technik. 

Rękodzieło ma jednak to do siebie, że nie dostaniemy go w żadnych sklepach sieciowych. Jeśli decydujemy się na produkty handmade np. na prezent urodzinowy. Osoba obdarowana doskonale będzie wiedzieć o tym, że to nie był prezent, jak to zwykle w życiu bywa.. kupiony na szybko. Dobrze jednak wiemy, że tak bywa. Więc koszulka ręcznie malowana z całą pewnością zrobi wielkie wow! ( Gwarantuję! Dostaję masę, wiadomości od klientów a sprzedaję i maluję jednak nie od wczoraj :) )

Każda koszulka, którą maluję, wykonana jest w całości ręcznie. Koszulki, na których pracuję również szyte są w Polsce. Każdy jednak niestety myśli, że rękodzieło jest drogie.. w moim przypadku - nie.  Cena koszulki w moim sklepie to zaledwie 59 złotych. Tyle samo wręcz kosztują koszulki wykonane sitodrukiem przez maszynę, która robi je masowo. Prawda jest taka, że niestety dawno wiem, że cena powinna być znacznie wyższa, ale ja dalej tkwię w tym samym miejscu co parę lat wstecz :) Niestety zdaję sobie sprawę, że w Polsce ciężko by mi było sprzedać produkt w wyższej cenie, trochę to smutne… ale się nie poddaję :)! Zależy mi na tym, aby każda koszulka, którą maluję dla klientki, była zrobiona starannie! Często jedną koszulkę maluję kilka razy.. po prostu nie wyjdzie, a nie chcę wysłać czegoś, co osobiście mi się nie podoba. 

Koszulki personalizowane

Również w mojej ofercie starałam się wprowadzić koszulki, które mają swoją personalizacje. Są to już naprawdę koszulki wyjątkowe i malowane specjalnie na zamówienie klienta. W wielu modelach można dodać imię, datę. Często również klienci mają swój pomysł albo pytają czy da radę w danym wzorze namalować dodatkowo coś, w takiej sytuacji jak najbardziej zapraszam do kontaktu ze mną. :) Koszulka personalizowana jest naprawdę świetnym pomysłem na prezent dla bliskich. Ogromną popularnością cieszą się koszulki ślubne, które są nie tylko personalizowane ale również dwustronne. Są to koszulki z nazwiskami, które klientki wykorzystują najczęściej na poprawiny, czy też sesje zdjęciową. Taka koszulka personalizowana jest również świetnym i wyjątkowym pomysłem na prezent ślubny

koszulka personalizowana

Rękodzieło idealne na prezent!

Jeśli szukacie naprawdę wyjątkowego prezentu, czy to z okazji urodzin, świąt. To naprawdę polecam Wam sprawdzić rynek rękodzieła. Niekoniecznie moje koszulki! Choć nie ukrywam, że byłoby mi miło. Na całe szczęście mam masę napisów, które wykonuję, więc myślę, że nie będzie z tym problemu, aby dobrać odpowiedni motyw na koszulce. I pamiętaj również o tym, że jeśli jednak czegoś nie mam, śmiało możesz napisać. Kwestia dogadania. Prezent handmade wcale nie musi być drogi! :)

I co najważniejsze, decydując się na taką koszulkę - osoba obdarowana, jak już wyżej wspomniałam - doceni pomysł i stanie się dla niej niezwykłą pamiątką i pięknym wspomnieniem. 

Serdecznie zapraszam wszystkich do wspierania polskiego rękodzieła i małych biednych przedsiębiorców :)!